Anonymous Camera

دوربین ناشناس، برنامه‌ای جدید با هوشی بالا

02:42700

«دوربین ناشناس» برنامه جدیدی است که از هوش مصنوعی برای ناشناس کردن سریع افراد در عکس ها و فیلم ها استفاده می کند. الگوریتم های تشخیص چهره، در سال های اخیر پیشرفت بسیاری کرده است. «دوربین ناشناس» یا Anonymous Camera هم از این قاعده مستثنا نبوده است. این نرم افزار با ناشناس کردن افراد در هنگام فیلمبرداری این امر راحت تر از همیشه ممکن کرده است. آخرین ورژن این برنامه امروز در فروشگاه App Store قرار داده شد. اگرچه این برنامه تحوّلی برای حفظ حریم خصوصی نیست، ولی در نوع خود کامل ترین و کاربردی ترین است.

«دوربین ناشناس» تحوّلی در حفظ حریم خصوصی نیست، ولی در نوع خود کامل ترین و کاربردی ترین است

دوربین ناشناس از یادگیری ماشینی برای شناسایی افراد در تصاویر و فیلم ها استفاده می کند و سپس تار ، پیکسلی شدن یا مسدود شدن کامل چهره ها را به تصویر می کشد. امکان مسدود کردن این قابلیت ها بسیار مهم است ، زیرا برخی از روشهای تار شدن و پیکسل قابل برگشت هستند و افراد معمولاً می توانند نه تنها  با چهره بلکه با لباس ، خال کوبی و سایر نشانگرهای مشخص شده شناسایی شوند. Anonymous Cameraتیم TheVerge پس از آزمایش «دوربین ناشناس» در اعتراض Black Lives Matte  لندن، به این نتیجه رسیدند که این ابزاری مناسب برای ناشناس کردن عکس های جمعیتی در اعتراضات نیست اما باعث می شود عکسها و فیلمهای افراد نزدیک و گروههای کوچک ناشناس شوند. برای مثال اگر بیش از 8 نفر در فاصله بیش از چند متر از دوربین بودند، فیلتر ناشناس بسیار بد عمل می‌کرد. همانطور که در تصویر مشخص است. «دوربین ناشناس» با جمعیت سازگاری ندارد. و تنها افراد نزدیک دوربین را شناسای کرده و هیچ کدام از افراد در تصویر را به طور کامل نپوشانده است.

با این حال ، این برنامه دارای مزایایی نسبت به گزینه های مشابه  برای ناشناس کردن افراد است. البته ابزارهای آنلاینی وجود دارند که می توانید از آنها برای پاک کردن اطلاعات از عکسها استفاده کنید، اما کند هستند و استفاده از مرورگرهای تلفن همراه کار را بسیار دشوار تر کرده است. همچنین می توانید از ابزارهای ویرایش عکس مثل فتوشاپ استفاده کنید تا به صورت دستی تار یا پوشانده شود ، اما این کار به زمان بیشتری نیاز دارد. «دوربین ناشناس» از امروز در iOS قابل بارگیری است، اما برای باز کردن امکان ضبط ویدیو بدون واترمارک، باید برنامه را به نسخه پولی (با قیمت 1.99 دلار) ارتقاء دهید.

منبع
TheVerge
لینک کوتاه
https://digiew.ir /?p=2012

محمد علی چراغی
16 نوشته
سردبیر وبسایت دیجیو نویسنده نوجوان عاشق یادگیری و علاقه مند به دنیای فناوری

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.