Android 11 Google Wireless

Pixel 5 احتمالاً در Android 11 از شارژ بی‌سیم معکوس پشتیبانی می‌کند

02:0041200

شب گذشته گوگل پیش‌نمایشی از Android 11 را با پشتیبانی از جدید ترین فناوری های شرکت های تولید کننده موبایل یعنی اینترنت 5G، فیلمبرداری 8K، استریم با کیفیت 4K و… به نمایش گذاشت.

قابلیت های Android 11

این شرکت دیشب برخی از قابلیت های جدید Android 11 مانند حباب چت شناور و دسترسی محدود به داده های مکانی را در وبلاگ خود ذکر کرده است. این نسخه از اندروید قابلیت های پنهانی دارد که یکی از جنجالی ترین آنها شارژ بی‌سیم معکوس است. شب گذشته گروه “XDA Developers”  پیش نمایش مخصوص برنامه نویسان را نصب کرد و در منو تنظیمات Android 11 قابلیت جدیدی با عنوان “Battery Share” پیدا کردند.

در گزارش این تیم آمده است که گوگل کد جدیدی را برای این ویژگی اضافه کرده است و ممکن است در حال کار بر روی شارژ بی‌سیم (وایرلس) معکوس برای پیکسل 5 باشد. طبق این گزارش کد های شارژ بی‌سیم تنها یک قابلیت مخصوص گوگل است و نه قابلیتی منبع‎‌باز (Open Source) برای Android 11، بنابراین به احتمال زیاد این ویژگی منحصراً برای تلفن‌های پیکسل منظور شده است.

Google Android 11گوگل دو سال پیش در سری Pixel 3 پشتیبانی از شارژ بی سیم را معرفی کرد. Pixel 3 و Pixel 3 XL از شارژ بی‌سیم 5W از طریق شارژرهای استاندارد Qi و شارژ بی‌سیم 10W از طریق پایه Pixel پشتیبانی می کردند. با این حال ، با سری Pixel 4 ، گوگل با شارژر های سازگار، میزان شارژ بی‌سیم را به 11W افزایش داد.

شارژ وایرلس معکوس برای عمر وسلامت باتری بسیار مفید است. با این حال ، پیکسل های سال گذشته به دلیل ضعف در مصرف باتری بسیار مورد انتقاد قرار گرفتند. اگر گوگل بخواهد این ویژگی را برای پیکسل های جدید منتشر کند، باید اطمینان حاصل کند که این گوشی ها در آینده دارای باتری های بهبودیافته هستند و اشکالات نرم افزاری تخلیه باتری ندارند.

منبع
TNW
لینک کوتاه
https://digiew.ir /?p=1697

محمد علی چراغی
16 نوشته
سردبیر وبسایت دیجیو نویسنده نوجوان عاشق یادگیری و علاقه مند به دنیای فناوری

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.