بنیان‌گذار ردیت از هیئت مدیره استعفا داد تا یک عضو سیاهپوست، جایگزین او شود

05:0051410
الکسیس اوهانیان، بنیانگذار و مدیرعامل سابق Reddit، روز جمعه از جایگاه خود در هیات‌مدیره این شرکت استعفا داد تا اعضای هیئت مدیره فردی سیاه پوست را جایگزین او کنند.
اقدام او به‌نوعی یک واکنش و اعتراض به خشونت اخیر نیروی پلیس ایالات متحده که منجر به مرگ یک شهروند سیاهپوست غیرمسلح به‌نام جورج فلوید شد. اوهانیان از هیئت مدیره‌ی شرکتی که خودش راه‌اندازی کرده است تقاضا کرد تا یک فرد سیاهپوست را جایگزین او کند. حرکت او در شرکتی که خود سابقه‌ای نه‌چندان روشن در انتقادهای نژادپرستی دارد، بسیار حائز اهمیت و بزرگ محسوب می‌شود.
اوهانیان در بخشی از پیام خود برای استعفا نوشت:
من معتقدم که در حال حاظر استعفا کسانی که در مقام قدرت قرار دارند می‌تواند یک حرکت رهبری به شمار ‌رود. من خطاب به تمامی افرادی که برای حل بحران ملت شکسته شده تلاش می‌کنند می‌‌گویم که متوقف نشوید.
با این تصمیم، اوهانیان همچنین اعلام کرد که سهام شرکت او در جامعه سیاه پوستان (به ویژه برای از بین بردن نفرت نژادی) سرمایه‌گذاری خواهد شد و این مبلغ می‌تواند به حدود ۵۰ میلیون دلار برسد. اولین حرکت او یک میلیون دلار کمک به بنیاد خیریه‌ی Know Your Rights Camp خواهد بود، سازمانی که توسط کالین کافرنیک تاسیس شده‌است که بر توانمندسازی و امنیت جوامع سیاه پوست تمرکز دارد.
مدیرعامل سابق ردیت درآمد خود از سهام شرکت را هم خرج کمک به مقابله با نژادپرستی می‌کند

الکسیس اوهانیان، خبر استعفای خود را در توییتر هم منتشر کرد و  نوشت: «من از عضویت در هیئت‌مدیره‌ی ردیت استعفا داد و آن‌ها را ملزم کردم تا کرسی من را با یک کاندیدای سیاهپوست جایگزین کنند. به‌علاوه من از درآمدهای آتی خود از سهام ردیت برای خدمت‌رسانی به جامعه‌ی سیاهپوست استفاده می‌کنم. کمک به ازبین‌بردن نفرت نژادی از اهداف اصلی من است و در ابتدا، یک میلیون دلار به بنیاد خیریه‌ی Know Your Rights Camp کمک می‌کنم».
وی همچنین در تویتی دیگر گفت: «من 15 سال پیش برای کمک به مردم و اجتماع، بنیاد reddit را تأسیس کردم.حالا هم انجام این کار خیلی دیر است. من این کار را برای خودم، خانواده و کشورم انجام می دهم. هنوز برای انجام کار درست، راه درازی در پیش داریم. من این کار را برای خودم، خانواده‌ام و کشورم انجام می‌دهم. من این صحبت‌ها را به‌عنوان پدری مطرح می‌کنم که یک دختر سیاهپوست دارد. می‌خواهم زمانی‌که دخترم پرسید تو چه کاری انجام دادی، پاسخی برای او داشته باشم». مدیرعامل کنونی ردیت، استیو هافمن، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیئت مدیره از تصمیم اوهانیان حمایت می‌کند و به آن احترام می‌گذارد.
redditبنیان‌گذار ردیت در سال ۲۰۱۸ از فعالیت‌ های مدیریتی روزمره‌ی خود در شرکت استعفا داد، اما هنوز به‌عنوان عضوی از هیئت‌مدیره فعالیت می‌کرد. البته فعالیت‌های مدیریتی او در سال‌های گذشته به‌مرور کاهش پیدا کرده بود، چون اوهانیان بیشتر درگیر فعالیت در شرکت سرمایه‌گذاری Initialized Capital بود. اوهانیان همچنین در سال‌های اخیر زمان زیادی را به فعالیت‌های عمومی و سخنرانی و حمایت از مفاهیمی همچون مرخصی با حقوق برای والدین، سیاست‌های عادلانه‌تر و منصفانه‌تر در اعطای مرخصی و موارد مشابه اختصاص داد.
ردیت در میان پلتفرم‌های رسانه‌ی اجتماعی جایگاه خاصی دارد. و مانند فیسبوک و توییتر و دیگران در صدر توجه نیستند، اما به ‌هرحال جامعه‌ی بزرگی دارد. ازطرفی در گذشته بارها به ردیت انتقاد شد که به‌خاطر اشکال‌های سیستماتیک، اجازه‌ی ظهور انجمن‌های نژادپرستانه را در پلتفرم می‌دهد. مدیران در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای محدود کردن نژادپرستی در پلتفرم کرده و تعدادی از انجمن‌ها را حذف یا قرنطینه (دور از دسترس موتور جست‌وجو) کردند. در برخی رخدادهای تاریخی ردیت هم شاهد اعتراض‌هایی به ناعدالتی جنسیتی و نژادی هستیم که منجر به استعفای تعدادی از مدیران ارشد سازمان هم شد.
منبع
TechCrunch
لینک کوتاه
https://digiew.ir /?p=1991

محمد علی چراغی
16 نوشته
سردبیر وبسایت دیجیو نویسنده نوجوان عاشق یادگیری و علاقه مند به دنیای فناوری

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.