Happy-Birthday-Photoshop

30 سالگی فتوشاپ، با قابلیت های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی (AI-Powered)

02:241590

Adobe Photoshop که پرقدرت‌ترین نرم‌افزار شناخته شده برای ویرایش و طراحی است، امروز در 19 فوریه 2020 سی ساله شد. شرکت ادوبی پس از راه‎‌اندازی برنامه خود برای اجرای فتوشاپ در iPad های اپل در سال گذشته گفت که به دنبال گسترش حضور خود در سیستم عاملهای دیگر در آینده نزدیک است.

به همین مناسبت شرکت Adobe چهار قابلیت جدید هوش مصنوعی را در دسکتاپ و آیپد معرفی کرد. همچنین یکی از مدیران این شرکت افزود که به دنبال قابلیت های بیشتری با موتور Sensei که بعد از انتشار ورژن 2017 معرفی شد است.

یکی از ویژگی های جدیدی که برای تولد 30 سالگی این نرم افزار به نسخه iPad اضافه شده،  قابلیت marquee و ابزار Object Selection است، که در مقایسه با کاربران دسکتاپ این قابلیت افرادی را که از فتوشاپ در آیپد استفاده می‌کنند را هیجان زده میکند. این قابلیت سه ماه پیش در همایش Adobe MAX معرفی شد.

در نسخه دسکتاپ ادوبی پیشرفت هایی در فضای کار داشته است، بهبود قابلیت تاری لنز در افکت بوکه از این قابلیت ها است. پیش از این قابلیت از CPU برای تاری لنز استفاده می‌کرد. اکنون این الگوریتم بروی کارت گرافیک (GPU) اجرا شده و باعث می شود اشیاء بسیار نرمتر و ظاهری واقع بینانه تر داشته باشند.

Photoshop Adobe

طی دو سال گذشته ، Adobe بیشتر روی محصولات موبایل تمرکز کرده است. سال گذشته ، به غیر از Photoshop برای iPad ، این شرکت Fresco، که یک برنامه نقاشی موبایلی است، همراه با رونمایی از پرچمدار اپل منتشر کرد. Adobe همچنین بروی ابزاری برای تشخیص عکس های دستکاری شده سرمایه گذاری کرده است.

در مصاحبه اخیر مدیر ارشد محصولات این شرکت ، اسکات بلسکی با The Verge، خاطرنشان کرد که محصولات موبایلی این شرکت نیز در حال رشد هستند. وی همچنین افزود که Photoshop Express اکنون بیش از 20 میلیون کاربر دارد!

اسکات بلسکی: من یک طراح یا یک عکاس نیستم، بنابراین ممکن است به همه ویژگی های فتوشاپ اهمیّت ندهم. اما من برای ساخت رسانه های اجتماعی خود از فتوشاپ استفاده میکنم. Adobe Photoshop برای این افراد بسیار مفید است. به همین دلیل،این شرکت در قابلیت های با هوش‌مصنوعی سرمایه گذاری می‌کند ، بنابراین افراد تازه کار مانند من می توانند تصاویر جالبی با این نرم‌افزار به وجود آورند.

 

منبع
TechCrunch
لینک کوتاه
https://digiew.ir /?p=1665

محمد علی چراغی
16 نوشته
سردبیر وبسایت دیجیو نویسنده نوجوان عاشق یادگیری و علاقه مند به دنیای فناوری

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.